Nagrody dla młodych pisarzy

W drugim półroczu odbył się świetlicowy konkurs literacko-plastyczny "Moja książka". Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie książki w dowolnym formacie,wykonaną wybraną przez uczestników techniką plastyczną.Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejątności.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałe i uznanie.Wyłonienie zwyciężców było bardzo trudne, gdyż wyobraźnia dzieci nie zna granic.Wszystkie prace zostały wysłane na konkurs ogólnopolski. Lauretami konkursu na szczeblu ogólnopolskim w kategori klas IV-VI zostali:

I miejsce Maja Montewka (za pracę "Ratuj małą Nikę")

III miejsce Igor Łogocki ( za pracę "Opowiastki spod Heilsbergu")

Konkurs został przeprowadzony we współpracy z polonistami i bibliotekarzem szkolnym. Czuwali oni nad  nad literacką stroną prac. Przy tworzeniu swoich dzieł uczestnicy konkursu korzystali z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej.

Wychowawca świetlicy Mariola Gil-Smoluk