Kocham CIę Polsko!

W sobotę 22 października 2016 roku spotkaliśmy się na kolejnym szkolnym festynie integracyjnym „Spotkajmy się, poznajmy się”. Tym razem towarzyszyło mu hasło „Kocham Cię, Polsko”, co znakomicie wpisywało się w priorytety tegorocznej polityki oświatowej państwa związanej z kultywowaniem patriotyzmu.

Cała szkoła na tę wyjątkową okoliczność została pięknie przystrojona, dominowały barwy ojczyste, znakomicie prezentowały się też witraże vis-a-vis głównego wejścia. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 9.00 powitaniem przez Panią Dyrektor Elżbietę Aleksandrowicz uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Przygotowanych było kilka stanowisk związanych z tematyką patriotyczną, które chętnie odwiedzali przybyli goście. Można było zobaczyć prezentacje o symbolach narodowych, posłuchać tradycyjnych polskich pieśni, zgłębić tajniki harcerstwa czy sprawdzić swoją wiedzę o kultowych serialach telewizyjnych dla dzieci. Atrakcją dnia była pogadanka o gospodarstwie ekologicznym prowadzonym przez Państwo Annę i Krzysztofa Baraniak z Sarnowa i możliwość degustacji zdrowej polskiej żywności. Aby na chwilę odetchnąć od nadmiaru atrakcji i podzielić się wrażeniami, można było usiąść w specjalnie zaaranżowanej na tę okoliczność kawiarence, gdzie serwowano kawę, ciasta domowej roboty oraz owoce z polskich sadów. Miło się zrobiło, gdy przybyli goście wychodząc z imprezy wyrażali radość ze spotkania oraz kierowali pozytywne komentarze pod adresem organizatorów: „Dużo wysiłku włożyliście Państwo w przygotowanie tego przedsięwzięcia”.

Festyn uświetnił dodatkowo występ „Perły Warmii” za co serdecznie zespołowi dziękujemy!

(wk)