Alarm dla książki

Happening „Alarm dla książki odbył się 10 czerwca 2016 r. w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Stanowił też inaugurację uczestnictwa szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Kilka minut przed godziną dziesiątą sygnał dzwonka oznajmił początek alarmu. Tym razem nie dla uczniów, ale dla książek. Nie paliła się szkoła, ale u dzieci wystąpiła paląca potrzeba równoczesnego czytania. Pod opieką swoich nauczycieli wyszli oni równocześnie z klas ze swoją ulubioną książką, udali się do hali widowiskowo – sportowej, gdzie oddali się przez pewien czas przyjemności czytania. Potem unieśli w górę przyniesione przez siebie egzemplarze w geście triumfu, że udało im się uratować… miłość do książek przed spaleniem w ogniu powszechnego nieczytania.

Wojciech Karolonek