Lekcja o Funduszach Europejskich VI

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Sam projekt jest skierowany do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej. Celem jego jest przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich. Tegoroczna edycja jest poświęcona rozwojowi lokalnemu.

W wyżej wymienionym projekcie wzięli udział uczniowie klas ósmych naszej szkoły. Na przeprowadzonych we wrześniu lekcjach z wiedzy o społeczeństwie  poznali, na czym polega zrównoważony rozwój, jak ważne jest poszanowanie środowiska naturalnego oraz zaangażowanie mieszkańców w rozwój lokalny naszego miasta. Dowiedzieli się też, jaką rolę odgrywają Fundusze Europejskie w procesie rozwoju lokalnego.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury dotyczące rozwoju lokalnego i Unii Europejskiej, a także gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.

Teraz nauczyciele i uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu.

Lucyna Królikowska