"O Złote Pióro Poezji"

Młodzi miłośnicy recytacji naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ekspresji Dziecięcej O ”Złote Pióro Poezji”. Konkurs odbył się 21 lutego 2019 roku. Organizatorkami konkursu były panie polonistki, które przygotowywały uczniów do tego przedsięwzięcia. Jury w składzie: p.Lucyna Królikowska, p.Anna Gess oraz p.Wojciech Karolonek – wysłuchało wielu pięknych interpretacji wierszy. Niektóre recytacje zachwyciły zarówno jury jak i uczestników konkursu. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na słowa podziwu i uznania.

Jury zdecydowało, że w tegorocznym konkursie na wyróżnienie, a tym samym na udział w dalszym  etapie  zasługują następujący uczniowie:

W kategorii klas I – IV :

Amelia Raszwska – kl. IV C

Milena Miłoszewska – kl. IV B

W kategorii klas V – VIII

Mateusz Jankowski – kl. VII B

Marta Bińkowska – kl. VIII

Milena Lipkiewicz – kl. V C

Cieszymy się, że aż tylu uczniów wzięło udział w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorki konkursu:  Janina Borkowska, Wioletta Grudzińska, Sylwia Gnat