Zwyczaje szlacheckie w „Panu Tadeuszu” - niezwykła lekcja

2 listopada 2022r. w klasach ósmych odbyły się niezwykłe lekcje języka polskiego, podczas których uczennica klasy VIII B Julia Ambroziak przedstawiła zwyczaje szlacheckie ukazane w omawianej lekturze "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Na początku  uczestnikom została przybliżona krótka historia mieszkańców Soplicowa, następnie dziewczynka zaprezentowała tradycyjne stroje szlacheckie, nazywając poszczególne części garderoby noszonej przez szlachtę. Uczniowie z chęcią i zainteresowaniem przysłuchiwali się przekazywanym wiadomościom, aktywnie angażowali się w tok lekcji poprzez zadawanie pytań czy rozwiązywanie zagadek. Sukcesem było to, że uczniowie zapamiętali przekazywane treści i tym samym świetnie radzili sobie z  zadaniami.