Byl sobie król...

5 listopada 2021 r. uczniowie kl. VI b i członkowie aktywu bibliotecznego udali się do Oranżerii Kultury na spotkanie autorskie z Panią Zuzanną Orlińską – pisarką i ilustratorką.

Podczas spotkania autorka opowiedziała o swoich książkach i tajnikach ich powstania. Na dłużej zatrzymała się przy tytule „Z  Bożej łaski Jadwiga król” Przy okazji omawiania tej pozycji w uroczy i zabawny sposób przedstawiła zebranym ciekawostki o królach.

Stanowiło to wstęp do drugiej części spotkania – warsztatów ilustratorskich, na których pani Zuzanna  zaprosiła dzieci do wspólnej twórczej zabawy pod hasłem „Był sobie król…” Uczniowie mieli za zadanie wyobrazić sobie króla, nadać mu imię a potem go narysować w swoim królestwie i wyznaczyć jego granice.

Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie z panią Orlińską na tle wykonanych prac.