Inscenizacja "Dziadów" w kl. VII a

II część „Dziadów” jest lekturą obowiązkową w klasie siódmej. Uczniowie naszej szkoły, po zapoznaniu się z treścią dramatu i omówieniem  jego problematyki, przygotowali, oczywiście pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego, inscenizację utworu. Gospodarzem ceremonii opisanej przez Mickiewicza był Guślarz, który przywoływał błąkające się duchy czyścowe. W tę rolę bardzo dobrze wcielił się Sebastian Płonowski. Ciekawą kreację aktorską stworzyła Ula Jusis, grająca Zosię. Bardzo przekonująco zaprezentowali się również inni uczniowie, w takich rolach jak: Widmo Złego Pana, czy duchy Aniołków: Józia i Rózi. Natomiast nastrój niesamowitości i tajemniczości potęgowały słowa powtarzane przez chór- w tej roli wystąpili sami chłopcy. Sztuka była trudna do zagrania, jednak uczniowie przygotowali się i bardzo dobrze odegrali swoje role. Inscenizacja wszystkim się podobała, tym bardziej, że przesłanie z niej płynące miało charakter edukacyjny.

Nauczycielka języka polskiego – Janina Borkowska