"Zdrowo jem"

Uczniowie klasy II a biorą udział w ogólnopolskim projekcie konkursowym pod hasłem „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem podejmowanych działań jest wykształcenie  u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania, przekazywanie wiedzy   na temat produktów służących zdrowiu , produktów szkodliwych dla zdrowia oraz promowanie aktywności fizycznej. W ramach projektu uczniowie wykonywali wiele ciekawych zadań. Tworzyli klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz warzyw i owoców. Przygotowywali prezentację „Warzywa i owoce” składającą się z plakatów, wierszyków ciekawostek, zagadek  oraz inscenizację pt. : „Na straganie”.

Krystyna Żuk