Wielki sukces znawców twórczości Ireny Kwinto

Drużyna uczniów klas czwartych z naszej szkoły wzięła udział w X Turnieju Wiedzy o Twórczoci Ireny Kwinto, który odbył się 24 maja 2016r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jacka Wiśniowskiego.

Dzieci z  trzech lidzbarskich szkół zmagali się z pytaniami na temat baśni i legend Ireny Kwinto. Po skończonej rywalizacji spotkali się z synem pisarki, który zaprezentował unikalne pamiątki po Mamie, z których najważniejszym był Order Uśmiechu.

Nasi uczniowie z turnieju wyszli z ogromnym sukcesem. Laureatką i zdobywczynią Grand Prix Burmistrza została Nina Najduch z kl. IV b. I miejsce zajął Mateusz Jankowski z kl. IV b, drugie - Monika Moniuszko z kl. IV a. Amelia Rokicka z kl. IV a przegrała minimalnie z reprezentantką "trójki" walkę o trzecią lokatę i wraz z Mają Szamszon z kl. IV b otrzymały dyplomy za udział. Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani przez Pana Burmistrza pamiątkowymi upominkami.

Nasza radość była wielka i uczestnicy konkursu z naszej szkoły zostali zaproszeni na pizzę i lody.