"Piękna nasza Polska cała"

We współpracy  biblioteki szkolnej ze świetlicą zrealizowaliśmy projekt „Piękna nasza Polska cała”. Dzieci poznawały polskie legendy, czytały a także interpretowały przysłowia i porzekadła oraz uczyły się tańczyć krakowiaka i śpiewać piosenkę pt. Krakowiaczek jeden . 13 maja nauczyciel bibliotekarz  przedstawił prezentację o folklorze i tradycjach ludowych. Uczniowie poznali stroje ludowe i różne rodzaje twórczości charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski. Słuchały przyśpiewek, nie zabrakło również spontanicznego tańca przy ludowych melodiach. Przygotowaliśmy także wystawkę książek z legendami. Podsumowaniem tematu było kolorowanie strojów regionalnych. Może ktoś odgadnie skąd pochodzą te stroje?

Renata Urmanowicz
Krystyna Żuk