Obchody Dni Papieskich

W dniach od 8 do 26 października 2017 r. obchodzone były Dni Papieskie, poświęcone Świętemu Janowi Pawłowi II, pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Święty Papież Jan Paweł II patronuje naszej szkole. Nie mogło w tych dniach zabraknąć katechez, które przybliżały dzieciom osobę Papieża Polaka. Dzieci klas IV wykonywały plakaty, które przedstawiały dzieciństwo, młodość i lata studenckie Karola Wojtyły, jak również kapłaństwo i pontyfikat Jana Pawła II. Plakaty były umieszczone na szkolnym holu. Inne dzieci zaangażowały się w konkursy, które były organizowane w naszym mieście. W szkole został przeprowadzony  „Warmiński Konkurs Recytatorski Warmińskiej Poezji Religijnej”.

Uczennice: Monika Moniuszko kl. VI A (uzyskała I miejsce w etapie szkolnym) , Julia Powideł kl. IV A i Karina Wójtowicz kl. VI B (uzyskały II miejsce w etapie szkolnym), Dominika Grzelak kl. IV A (uzyskała III miejsce w etapie szkolnym)  reprezentowały naszą szkołę w II etapie konkursu recytatorskiego, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim. Laureatką w II etapie konkursu została Karina Wójtowicz, która uzyskała III miejsce.

Dzieci klas młodszych uczciły Świętego Jana Pawła II poprzez prace plastyczne w których pokazały „Jak czynię dobro”. Do dalszego etapu konkursu zostało przekazanych wiele prac.  Uczennica klasy I A Julia Pogorzelska w Warmińskim Konkursie Plastycznym otrzymała specjalne wyróżnienie. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 26 października 2017 r. w Lidzbarskim Domu Kultury.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach dziękujemy, a nagrodzonym naszym uczniom gratulujemy!

Iwona Moniuszko

Iwona Moniuszko