Fizyka i chemia!” Gotowi poznać nowe i ciekawe przedmioty?

Fizyka i chemia to nauki ścisłe, które często trudno uczniom zrozumieć. Często uczniowie klas VII przychodząc na pierwsze lekcje są przerażeni.

Zadają sobie pytania:

- Czy fizyka będzie trudna i nudna?

- Czy chemia zajmuje się wyłącznie truciznami?

Uczennice klasy VIIa pod kierunkiem nauczycieli fizyki i chemii przygotowały
i przeprowadziły dnia 6 czerwca 2022r. pokaz doświadczeń dla klas VI:

„Fizyka i chemia!” Gotowi poznać nowe i ciekawe przedmioty?”

Celem pokazu było zapoznanie uczniów klas VI z nowymi naukami przyrodniczymi, których będą uczyć się od nowego roku szkolnego, po przez prezentację ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali doświadczenia przygotowane przez starsze koleżanki. Dotyczyły one między innymi: łączenia ze sobą trzech podstawowych barwy: czerwony, żółty, niebieski; pojęcie gęstości;  zjawisko zobojętnienia;  własności tlenu czy też wytwarzania tlenku węgla. Zapoznali się też z regułą, która umożliwia sprawdzenie kwasowości i zasadowości różnych substancji znajdujących się w domu.