Marysia i Kuba laureatami!

Maria Bałuch i Jakub Józefowicz - uczniowie kl. VI b z naszej szkoły zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Droga do gwiazd… prowadzi przez Lidzbark Warmiński”. Wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia 2023 r. w Oranżerii Kultury.

Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Literatura a opublikowana przez nie książka „Droga do gwiazd: opowieść o Mikołaju Koperniku” Katarzyny i Pawła Ziemnickich stała się bezpośrednią inspiracją do jego zorganizowania. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu tekstu opisującego okres pobytu Kopernika na zamku biskupów warmińskich i jego działalności w Lidzbarku Warmińskim. Wszak to właśnie tutaj młody Kopernik powziął pomysł uporządkowania Wszechświata, który później rozwinął i udowodnił w swej pracy „O obrotach…”. – tak organizatorzy zachęcali młodzież do wzięcia udziału w konkursie z okazji Roku Kopernikańskiego.

W imieniu organizatorów dyplomy i nagrody laureatom wręczyła pani Agnieszka Mikołajczyk. Wzięli oni też udział w warsztatach poświęconych naszemu wielkiemu astronomowi podczas których napisali nowe utwory na cześć Mikołaja Kopernika.

Laureatom serdecznie gratulujemy!