Festyn "Kim chciałbym być?"

26 października 2019 r. w naszej szkole już po raz trzynasty odbył się festyn integracyjny „Spotkajmy się – poznajmy się”. Tym razem tematyka spotkania nawiązywała do orientacji zawodowej przyszłego pokolenia, a przewodnim jego hasłem było: „Kim chciałbym być?”

Uroczystość była poprzedzona przygotowaniem sześciu stanowisk – zawodów, o co zadbali nauczyciele wraz z wychowankami dekorując sale oraz zapraszając specjalistów różnych profesji. Dzięki temu nasi uczniowie bliżej mogli poznać pracę policjanta, ratownika medycznego, trenera sportowego, pisarza, dziennikarza, aktora oraz przewodnika turystycznego.

Festyn rozpoczęła pani dyrektor powitaniem przybyłych uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli. Następnie uczniowie losowali karty określające kolejność odwiedzin w salach, do których udali się wraz z rodzicami, by zgłębiać tajniki wiedzy o przyszłym, wymarzonym zawodzie. W trakcie festynu działała również kawiarenka z przepysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców oraz ciepłymi i chłodnymi napojami. Uczestnicy mogli zasiąść przy stolikach, poczęstować się słodkościami, napić herbaty, kawy lub wody, wymienić spostrzeżeniami. Dzieci dodatkowo umilałysobie czas kolorowankami z postaciami różnych zawodów. Rodzice zaś w księdze pamiątkowej szkoły wpisywali swoje refleksje dotyczące niniejszej imprezy.

Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały również ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się poprzez przygotowanie i udział w festynie do integracji naszej społeczności szkolnej.

Janina Borkowska wraz z zespołem ds. festynu