Międzynarodowe mikołajki

Zamiarem uczniów klasy V a, którzy przygotowali dla społeczności szkolnej i przedszkolnej przedstawienie mikołajkowe, było przybliżenie zwyczajów związanych z obdarowywaniem się świątecznymi upominkami w różnych krajach.

Nie obyło się bez wizyty Świętego Mikołaja, który wręczył każdej klasie prezenty. Warunkiem otrzymania darów było zaśpiewanie przez klasy piosenek lub wyrecytowanie wierszyków lub rymowanek. Zabawa była wyśmienita!

Młodzi aktorzy przygotowali się do występu profesjonalnie – świetnie opanowali swoje role, dobrali świąteczny repertuar muzyczny oraz zadbali o oryginalną scenografię.

Na medal spisali się także rodzice uczniów, którzy dołożyli wszelkich starań, by spektakl wypadł jak najlepiej!

W. Grudzińska

K. Sosnowska