"Paczuszka dla maluszka"

Nasza szkoła włączyła się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”.

To bożonarodzeniowa akcja, która organizowana jest przez  Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy samotnej matki, hospicja oraz domy pomocy społecznej. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka. Symbolem akcji  jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Uczniowie i ich rodzice oraz pracownicy naszej szkoły włączyli się w tę  inicjatywę przygotowując paczki z artykułami kosmetycznymi, ubrankami, zabawkami i przyborami szkolnymi. Paczki  były gromadzone pod choinką.

Wszystkim zaangażowanym osobom, które zechciały wspomóc potrzebujących serdecznie dziękujemy za okazane dobro.

20 grudnia 2021 paczki zostały przekazane przez delegację uczniów i nauczycieli naszej szkoły do Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku oraz samotnym matkom, które są pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy Panu Danielowi Grzelakowi za pomoc w przekazaniu paczek (transport) oraz Panu Hubertowi Znamierowskiemu za przekazaną choinkę. Pani Joannie Szydłowskiej dziękujemy za pomoc w pakowaniu paczek.

Naszym wolontariuszkom dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu tej akcji, a w sposób szczególny serdecznie dziękujemy Dominice Grzelak, Kamili Herman oraz Julii Powideł za piękną, empatyczną postawę w czasie pobytu wśród podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku.

Renata Hołowienko

Iwona Moniuszko