Szkolny konkurs ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny  klas IV – VII odbył się w dwóch kategoriach:

Klasy IV –V (15 uczniów) – 23.05.2018r.

Klasy VI – VII (15 uczniów) – 21.05.2018r.

Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisania, wyrabianie czujności ortograficznej oraz rozwijanie zainteresowań polską pisownią.

Uczestnicy pisali różne teksty dyktand z podziałem na kategorie klas: IV – V i VI- VII.

Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

W kategorii klas IV – V:

I miejsce – Wiktoria Furgała kl. IV C

II miejsce – Konrad Kowalewski  kl. V a

III miejsce -   Jeremiasz Daniluk  kl. IV a.

W kategorii klas VI – VII:

I miejsce – Julia Rybusiewicz kl. VII A

II miejsce – Cezary Brodowski kl. VI B

III miejsce – Marta Bińkowska kl. VII B

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom.

Zespół nauczycieli języka polskiego:

W. Grudzińska  S. Gnat   J. Borkowska