Dziecko też człowiek – swoje prawa ma!

15.01.2016 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,Wielkoduszki” przedstawili szkolnej społeczności i nauczycielom spektakl, którego głównym założeniem było przypomnienie dzieciom i dorosłym, że najmłodsi mają swoje prawa, które gwarantuje im obowiązująca w Polsce od roku 1991 Konwencja o Prawach Dziecka.

Wolontariusze zadbali o detale: tematyczną dekorację, adekwatne do odgrywanych postaci stroje, odpowiednią oprawę muzyczną, śpiew indywidualny i zbiorowy oraz profesjonalny występ taneczny.

Wszystkim zaangażowanym przy tym projekcie wolontariuszom serdecznie dziękuję

za trud, poświęcenie, oryginalne pomysły, profesjonalne podejście do tematu i zaangażowanie w spektakl.

Mam nadzieję, że wszyscy uczniowie naszej szkoły doskonale zdają sobie sprawę, że należą im się określone prawa, ale pamiętają też, że w życiu mają też pełno obowiązków, które powinny być przez nich rzetelnie spełniane.

Opiekun wolontariatu – Wioletta Grudzińska