Lekcja patriotyzmu

08.05.2018r. Uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią Wiolettą Grudzińską wybrali się do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim na niecodzienną lekcję patriotyzmu – spotkanie ze sławną autorką i wydawcą książek historycznych dla dzieci i młodzieży – p. Anną Skowrońską.

Pisarka w bardzo przystępny i humorystyczny sposób opowiadała o swojej pracy, inspiracjach i ciekawostkach związanych z tworzeniem jej książek.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję odegrać scenki pantomimiczne mające na celu prezentację postaci, o których opowiadała im pisarka.

Wizyta w oranżerii umożliwiła nam zapoznanie się z twórczością p. Skowrońskiej oraz stworzyła okazję do rozmowy z przyjaznym i pogodnym człowiekiem.

Wioletta Grudzińska