VI "Karoliada"

24 maja 2016 r. lidzbarska nasza szkoła obchodziła swoje doroczne święto. Kontynuując wieloletnią już tradycję przyjęło ono formę Turnieju Piłki Nożnej zwanego "Karoliadą", gdyż szkoła nosi imię Papieża Polaka. Mottem obchodów były słowa Jana Pawła II: „Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka”.

Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz witając zebranych powiedziała: - Patron naszej szkoły w trakcie swojego pontyfikatu szczególną uwagę poświęcał dzieciom i młodzieży pokładając w nich nadzieję na przyszłość. Zawsze podkreślał, jak wielkie znaczenie w życiu każdego człowieka ma edukacja i sport. Kochał piłkę nożną i sam w nią grał. I właśnie dzisiaj poprzez szóstą już "Karoliadę" mamy okazję podziękować naszemu Patronowi za opiekę, jaką od lat nad nami sprawuje.

Na turniej, który objął Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, zgłosiło się 12 drużyn z całego powiatu lidzbarskiego. Rozgrywki odbywały się w Miejskiej Hali Widowiskowo - Sportowej oraz na Orlikach przy ulicy Polnej.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom bardzo wyrównany.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa młodsza:

I miejsce - Zespół Szkół w Lubominie

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim

Królem strzelców tej grupy został Dominik Sierocki

Grupa starsza:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim

W drużynie starszej królów strzelców było trzech: Mateusz Kamieniecki, Paweł Krajewski i Maciej Jabłoński

Wszyscy uczestnicy turnieju piłkarskiego otrzymali medale, grające drużyny nagrodzono dyplomami, a zwycięzców - pucharami.