Konkursy o Janie Pawle II

Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni…”. - Św. Jan Paweł II- Papież Polak

Miesiąc październik w Polsce szczególnie był poświęcony wielkiemu Polakowi, naszemu rodakowi Św. Janowi Pawłowi II. Tradycyjnie w naszej Ojczyźnie odbywały się różnego rodzaju koncerty, przedstawienia, konkursy i zbiórki na stypendia dla zdolnych uczniów pochodzących z małych miejscowości. Tegoroczne hasło obchodów Dni Papieskich nawiązywało również do hasła Roku Liturgicznego „Bądźcie świadkami Miłosierdzia”.

W naszej szkole, której patronem jest Św. Jan Paweł II nie mogło zabraknąć tematów i konkursów, które miały na celu ukazanie postaci Św. Jana Pawła II. Na katechezach przeprowadzane były lekcje poświęcone życiu Karola Wojtyły – Papieża Polaka.

W pierwszym tygodniu października katechetki P. Renata Hołowienko i P. Iwona Moniuszko przeprowadziły etap szkolny konkursu plastycznego. Temat przewodni konkursu „Jan Paweł II – Miłośnik przyrody”. Wielu uczniów klas I-VI  podjęło się trudu przedstawienia Papieża, który mocno kochał przyrodę, a zwłaszcza przyrodę Polski. Prace następujących uczniów reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie ogólnopolskiego konkursu w Podszklu:

Alicji Czyrko, Moniki Moniuszko, Łukasza Królikowskego, Aleksandry Chycińskiej, Oskara Pupkiewicza, Oliwii Piotrowicz

W kolejnych tygodniach, wielu uczniów pod kierunkiem P. Ewy Huss-Nowosielskiej i P. Wioletty Grudzińskiej przygotowywało się do Warmińskiego konkursu recytatorskiego poetów warmińskich . Ilość uczniów chętnych do wzięcia udziału w tym konkursie mile nas zaskoczyła. Uczniowie wiele serca włożyli w interpretację poezji. Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż do kolejnego etapu mogło przejść tylko czworo uczniów. Pierwsze cztery miejsca zdobyli:

Łukasz Królikowski kl. IV B – wiersz Stanisławy Piotrowskiej „Do Ciebie Matko”,

Monika Moniuszko kl. V A – wiersz Ks. Krzysztofa Wojciechowskiego  - bez tytułu

Zuzanna Chycińska – wiersz Ks. Krzysztofa Wojciechowskiego – wiersz bez tytułu.

Amelia Rokicka – wiersz Anety Rokickiej „Panie”.

Wyżej wymienieni uczniowie w dniu 17 października br. reprezentowali naszą szkołę w II etapie – diecezjalnym w Zespole Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.

17  października szkoła nasza oddała hołd naszemu patronowi Janowi Pawłowi II. Uczniowie ubrani w strojach galowych spotkali się na apelu poświęconemu Papieżowi. Uczniowie klas V pod kierunkiem P. Renaty Hołowienko przedstawili poezję Jan Pawła II. Na koniec apelu rozbrzmiała piosenka „Lolek”.

Nie zabrakło również wystawy, na którą złożyły się prace plastyczne dzieci i myśli papieża Jana Pawła II. Wystawa przygotowana została przez. P. Iwonę Moniuszko.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w konkursach poświęconych naszemu Patronowi Janowi Pawłowi II i godnie reprezentowali naszą szkołę. Nauczycielom P. Grażynie Przytuła z Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim dziękujemy za przewodniczenie w konkursie recytatorskim w naszej szkole. Nauczycielom P.W. Grudzińskiej, P. E. Huss Nowosielskiej, P. R. Hołowienko. P. W. Karolonkowi, P. M. Królikowskiemu dziękujemy za przygotowanie i pomoc w przeprowadzeniu konkursów.

Iwona Moniuszko