WDZIĘCZNOŚĆ OD ŚWIĘTA I NA CODZIEŃ

WDZIĘCZNOŚĆ OD ŚWIĘTA I NA CODZIEŃ 22.12.2020r.

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt, to najpiękniejszy okres w roku sprawiający wyjątkową atmosferę.

Zajmujemy się przystrajaniem otoczenia, świerków, stołów, przygotowywaniem świątecznych potraw.

W tym roku postanowiliśmy zadbać też o duszę. Upiększyć też nasze samopoczucie. Zaproponowałam uczniom wysyłanie

GWIAZDEK WDZIĘCZNOŚCI Ozdoby duszy

W codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi”.

~ David Steindl-Rast

Gwiazdki krążyły pomiędzy uczniami jaki i nauczycielami naszej szkoły.

Oczywiście przekazywane były w mailach, czatach i sms-ach.

„Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje”.

~ Troy Amdahl

Poza krążącymi gwiazdkami, był też czas na zdobienie kart świątecznych i redagowanie życzeń. Czas, aby pokazać swoją kreatywność, zdolności i chęć udziału w życiu szkoły. Piękne kartki świąteczne wraz z życzeniami przesłali uczniowie:

*Karolina Jachimowicz kl. 7c “Mikołaj”

*Amelia Raszewska kl.6c “Życzenia na tablicy”

*Gabriela Olejnik kl.7b Skarpetki Mikołaja”

*Alan Stec kl.5a “7 Gwiazdek”

*Gabriela Siedlecka kl.6c “ Merry Christmas

*Damian Kalata kl.8b “ Życzenia”

*Kacper Pawlak kl. 5a “Życzenia”

*Tomasz Budziński kl. 5b “ Renifer”

*Alicja Bakuła kl.6c “Prezentacja”

*Oliwier Pogorzelski kl. 1a “Korkowa choinka”

*Paulina Garwolińska kl. 1a “ Choinka”

Nie zapomnieliśmy o kolędowaniu. Kolędy i pastorałki w wykonaniu solowym, zespołowym i instrumentalnym zaprezentowali nam:

*Oliwier Pogorzelski kl. 1a

*Zofia Bartczak kl.1a

*Eryk Baraniak i bracia kl. 5b

*Gabriela Olejnik i Gabriela Swyd kl. 7b

*Ula Jusis kl. 4a

*Maja Lewczyszyn kl. 4b

*Jakub i Natalia Gnat kl. 4a i 3a

*Michał Raszewski kl.5b

Wszystkie karty świąteczne z życzeniami były bardzo ciekawe, wymagały dużo pracy i dobrych pomysłów. Kolędy zaśpiewane i zagrane z wkładem wielkiego zaangażowania i serca. Prace i kolędy umieszczone zostały na stronie internetowej szkoły oraz facebook. Autorzy prac i wykonawcy zostaną nagrodzeni. Zapraszam do galerii.

DUŻO ZDROWIA, WDZIĘCZNOŚCI I RADOŚCI W SERCU

życzy opiekun Samorządu Uczniowskiego SP4