Czapki z głów przed naszymi wolontariuszami

W grudniu 2015roku po raz drugi w tym roku szkolnym odbyła się w Polsce zbiórka żywności ,,Podziel się Posiłkiem”, w której ochoczo uczestniczą nasi dzielni, empatyczni wolontariusze z klas IV – VI. Nie wszyscy należą do szkolnego wolontariatu, niektórzy są naszymi sympatykami i pomagają nam wyłącznie przy zbiórkach produktów żywnościowych.

Warto nadmienić, że zbieramy już dary żywnościowe kilka lat i na terenie naszego miasta jesteśmy jedyną szkołą podstawową, której uczniowie tak chętnie włączają się w działania organizowane przez Banki Żywności.

Dzięki zaangażowaniu wychowanków, niektórzy nasi podopieczni i ich rodziny otrzymują trzykrotnie w roku szkolnym paczki żywnościowe, które składają się właśnie z produktów żywnościowych, jakie wolontariuszom uda się zebrać podczas zbiórek w lidzbarskich sklepach.

Serce się raduje, że nasi uczniowie nie są obojętni na los drugiego człowieka, ale starają się poświęcać swój czas, aby pomagać innym.

Wolontariusze otrzymują za swoje zaangażowanie wyłącznie honorowe podziękowania

w formie dyplomów.

Poniżej prezentuję sylwetki wolontariuszy, którzy uczestniczyli w grudniowej zbiórce.

Brawo, tak trzymać!

Opiekun wolontariatu – Wioletta Grudzińska