Ślubujemy być dobrymi uczniami...

7 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście.

Prowadzący uczniowie klasy VII gorąco powitali zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Po krótkiej przemowie Pani Dyrektor Elżbiety Aleksandrowicz i Pana Burmistrza Jacka Wiśniowskiego  oddano głos pierwszej klasie. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w  biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki oraz taniec były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed biało – czerwoną flagą pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz i Dorota Moniuszko dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówiły dotykając ołówkiem  - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Samorząd uczniowski obdarował pierwszaków małymi prezentami.
Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy  przygotowali poczęstunek dla swoich pociech.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.