Festyn pod znakiem upcyklingu

W sobotę 21 października 2017 r. w naszej szkole było bardzo gwarno, bo na festyn integracyjny  "Art- Eko. Drugie życie śmieci" przyszli uczniowie z rodzicami, z rodzeństwem.

Podczas naszego spotkania można było się spełniać pod kątem kreatywnego myślenia, tworząc coś z niczego. Chcieliśmy zapoznać i zachęcić uczniów i rodziców do Upcyklingu, dzięki któremu człowiek działa twórczo, rozwija się kreatywnie, wykorzystuje stare przedmioty, przerabia je.

Dzięki temu ogranicza się zużycie energii, zatrucie powietrza i wód. Dodatkowo w wyniku takiej pracy powstają przedmioty niepowtarzalne i wyjątkowe. Na naszych uczestników festynu czekało 8 pracowni:

1. Plastik - Fantastik

2. Pracownia Puszeczka i Płyteczka

3. Jesienna biblioteka (warsztaty wspomogła pani Danuta Mucha)

4. Rolly Mc Carton

5. Moda u Tatiany

6. Pudełko i płytka

7. Kartolandia

8. Manufaktura Papieru

Wsparciem festynu była wystawa prac Upcykling Mirosławy Fesnak nauczycielki przyrody i geografii, która wykorzystuje wszelkie zbędne, nieużyteczne przedmioty i przetwarza je na „cuda, cudeńka”

Nie zabrakło kawiarenki oferowała wspaniałe ciasta przygotowane przez rodziców.

Zaszczycił nas swoją obecnością również pan burmistrz Jacek Wiśniowski.

Mirosława Fesnak