Finał Konkursu wiedzy o zamkach gotyckich

10 czerwca w Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej w Stębarku odbył się etap centralny Konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Jego celem jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego.

W tym roku obowiązkową literaturą były następujące pozycje:

K. Trybulski „Krzyżacy”,

„Historia Warmii i Mazur. Od pradziejów do 1945 r.” Stanisława Achremczyka,

„Dziedzictwo ziem pruskich. Dzieje i kultura Warmii i Mazur” praca zbiorowa pod redakcją Izabeli Lewandowskiej.

W konkursie wzięli udział uczniowie trzech województw: pomorskiego, kujawsko- pomorskiego i warmińsko- mazurskiego.

Konkurs otworzył dyrektor Muzeum. Po jego zakończeniu uczniowie i opiekunowie wraz z przewodnikiem zwiedzali wystawy w muzeum

Nasi uczniowie w tym roku odnieśli wielkie zwycięstwo. Obydwaj chłopcy zostali laureatami. Zaszczytne I miejsce zajął Jakub Józefowicz 6b, a III miejsce Szymon Żuk 7b

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Lucyna Królikowska