Sezon wycieczkowy rozpoczęty!

Wraz z początkiem maja klasy Vb i III b wybrały się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Uczniowie mieli niecodzienną okazję noclegu w niezwykłym miejscu – Forcie IV, twierdzy zbudowanej w XIX wieku i jedynej z piętnastu w tym mieście otwartej dla turystów.

Po zapoznaniu się z historią tego miejsca i przechadzce najciemniejszymi zakamarkami i tunelami fortu rozświetlanymi jedynie płomieniami pochodni nadszedł czas na  zabawy. Program był napięty.  Począwszy od podchodów, pokonaniu toru przeszkód, zabaw z animatorami, strzelania z łuku do tarczy po wyczekiwane przez wszystkich ognisko, któremu towarzyszyły przyśpiewki.

Kolejny dzień uczniowie spędzili na toruńskiej starówce. Podążając uliczkami, którymi niegdyś przechadzał się Mikołaj Kopernik, odwiedzili planetarium, uczestniczyli w wypiekaniu tradycyjnych pierników, a dzięki pani przewodnik poznali najciekawsze miejsca na Starym Mieście.

Również  droga powrotna upłynęła szybko i wesoło – dzięki pani animatorce, która towarzyszyła nam zarówno w drodze do Torunia jak i z powrotem.