Wycieczka do Olsztyna

2 czerwca uczniowie klasy Ia w Olsztyńskim Teatrze Lalek mieli okazję obejrzeć niezwykły spektakl zrealizowany w konwencji „czarnego teatru” – techniki bardzo starej i rzadko w teatrze stosowanej. Niewidoczni dla publiczności aktorzy przy pomocy rąk i ultrafioletowego światła, z najprostszych przedmiotów wyczarowywali  obrazy. Ta opowieść bez słów posługiwała  się uniwersalnym językiem obrazów i wspaniałą  muzyką, m.in. Ennio Moricone, Georga Bizeta, Jean Michel Jarre’a,  Jona&Vangelisa. Spektakl w równym stopniu bawił i wzruszał.

Po spektaklu zwiedziliśmy Obserwatorium na wzgórzu Andrzeja, w murach dawnej wieży ciśnień, a następnie udaliśmy się na pyszny obiad. Wielkim zainteresowaniem cieszył się seans w  Planetarium, gdzie zgłębiliśmy wiedzę o kosmosie. Na zakończenie naszej wyprawy zwiedziliśmy stare miasto, zjedliśmy pyszne lody i zakupiliśmy pamiątki, po czym szczęśliwi wróciliśmy do Lidzbarka.

Wychowawczyni Renata Urmanowicz serdecznie dziękuje P. Mireczce Fesnak za pomoc  w opiece nad dziećmi.