Kierunek rejsu - mądrość

4 października 2019 r. o godz. 12.00 hol naszej szkoły wypełnił się gwarem dziecięcych głosów. Przyszli tu nasi pierwszoklasiści z rodzicami, by przeżyć jeden z najważniejszych dni w szkole – ślubowanie. Hasło tego ważnego wydarzenia „Ahoj szkolna przygodo !” było bardzo zachęcające, bo któż nie chciałby przeżyć niezwykłej przygody już na początku swojej edukacji.

Uczniów klas pierwszych i zaproszonych goście powitali ubrani w stroje marynarskie ósmoklasiści. To oni zabrali ich na pokład wspaniałego statku i wyruszyli z nimi w niezwykły rejs, podczas którego musieli udowodnić, że są prawdziwymi marynarzami, godnymi miana uczniów naszej szkoły. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zasad panujących w szkole oraz zasad bezpieczeństwa drogowego. Publiczność była zachwycona tańcem pierwszaków z wykorzystaniem bum bum rurek.

W trakcie rejsu nikt nie wypadł za burtę i do portu, czyli SP 4 wszyscy dopłynęli cali i zdrowi. Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz z wielką radością przyjęła dzieci do grona uczniów naszej szkoły.

Agnieszka Montewka

Agnieszka Wasilewska