Sukces młodych miłośników robotyki

16 listopada 2023 r. drużyna młodych pasjonatów robotyki z naszej szkoły zajęła III miejsce w odbywającym się we Włocławku regionalnym turnieju w ramach programu Liga Robotów.

Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły na miarę XXI wieku. Organizatorem turnieju skierowanego do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Drużyna lidzbarskiej „czwórki” w składzie: Alan Łoś, Jakub Józefowicz, Bartosz Ekiert, Miłosz Bogdanowicz i Hubert Kaźmierski wraz z instruktorem robotyki panią Moniką Rybicką uczestniczyli w turnieju pierwszy raz, ale wrócili z Włocławka dumni z osiągniętego sukcesu i zdecydowani w przyszłości zająć I miejsce.

Dziękujemy za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy firmie Studio Martin w Lidzbarku Warmińskim za przekazanie koszulek z zaprojektowanym LOGO dla drużyny Ligi Robotów, firmie Szkło z Lidzbarka Warmińskiego za wsparcie finansowe oraz rodzicom i uczniom klasy VIIa również za wsparcie finansowe.

Reportaż na stronie Gazety Lidzbarskiej - kliknij tu