Zwiedzaliśmy uniwersytet

29 listopada br. grupa uczniów klasy VII B i VIII B wraz z wychowawcami i nauczycielem biblioteki P. Wojtkiem uczestniczyli w spotkaniu z autorami projektu malarskiego „Relacje” P. Adrianną Jędrych i P. Markiem Witanowskim. Tematem prac był portret postaci, barwny wizerunek jej emocji. Prace wykonali pod kierunkiem autorów projektu podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim. Z racji, że wystawa mieściła się na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, młodzież miała możliwość zwiedzenia wydziału. Pani dr Anna Drońska oprowadzała nas po pracowniach i w sposób ciekawy wyjaśniała co w danej pracowni jest tworzone. Następny punkt wyjazdu to było kino i projekcja filmu pt. „1800 gramów” . Wyjazd do Olsztyna był nagrodą za udział w etiudach teatralnych „To nie jest bilet w jedną stronę”. Dziękujemy Dyrekcji za docenienie pracy i zaangażowania młodzieży w przedstawienie.

Iwona Moniuszko
Renata Hołowienko