Uroczystość pasowania na czytelnika

25 lutego 2019 r. w bibliotece szkolnej miała miejsce niecodzienna uroczystość, na którą przybyli rodzice, dyrekcja, wychowawcy oraz główni jej bohaterowie - uczniowie klas pierwszych. Tego dnia bowiem zostali oni uroczyście włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki.

Wielu nich już wcześniej poznawało bibliotekę i jej zbiory, ale od tego dnia mogli stać się prawdziwymi czytelnikami. Przedstawienie zachęcające do czytania i mówiace o tym, jak wielką rolę odgrywa książka w życiu człowieka przygotowali uczniowie z aktywu bibliotecznego.  Zaprosili oni pierwszoklasistów do krainy pełnej przygód, radości, wielu ciekawych postaci i historii. Przedstawili swoistą magię biblioteki, która w tym dniu stała się  Krainą Zaklętą w Okładkach. Najmłodsi czytelnicy spotkali się się z Książką – królową biblioteki  i po poprawnym wykonaniu kilku zadań czytelniczych otrzymali kartę biblioteczną, który umożliwia samodzielne wypożyczanie książek.

Spotkanie przyniosło najmłodszym czytelnikom wiele radości i, miejmy nadzieję, skutecznie zachęciło ich do zaprzyjaźnienia się z książkami, gdyż, jak twierdził jeden z polskich pisarzy, książki to  najlepsi przyjaciele: nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.