Konkurs dendrologiczny

W maju br. uczennice naszej szkoły: Zuzanna Chycińska, Wiktoria Wojciechowska z klasy VIIIa oraz Kalina Pieniuk z klasy VIIIb, brały udział w przyrodniczym konkursie dendrologicznym dla szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Tegoroczna edycja konkursu, zorganizowanego przez W-MODN ECEE w Elblągu wpisała się w rok absolutnie niezwykły pod wieloma względami. Po pierwsze rok 2020 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin (a główny cel konkursu to poszerzenie wiedzy na temat dendroflory polskiej i europejskiej)  a po drugie - pandemia. Z tego względu  konkurs został przeprowadzony za pomocą narzędzi online. Po trzech etapach w kategorii drużynowej dziewczęta zajęły IV miejsce (na 7 drużyn finałowych). Natomiast Zuzia Chycińska po finale ustnym zajęła wysokie miejsce w klasyfikacji indywidualnej.