Zdrowe Asy z II klasy

Zbliżamy się do końca ogólnopolskiego konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Uczniowie klasy II a pod nazwą „Zdrowe Asy”  brali aktywny udział w tym konkursie. W edycji zimowej zajęliśmy 6 miejsce  w Polsce( na 529 szkół biorących udział). W części wiosennej głównym tematem była Piramida Zdrowia. W czasie zajęć uczniowie utrwalali zdrowe nawyki żywieniowe. Dzięki znajomości Piramidy Zdrowia łatwiej jest oceniać własny sposób odżywiania i wykształcić umiejętność wyboru właściwych produktów do spożycia. Dzieci wykonywały plakaty i gry planszowe promujące zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy uczniów z klasy I b. Podczas przerw graliśmy w gry planszowe z kolegami  i koleżankami z innych klas.

Krystyna Żuk