Z wizytą w Klubie Wojskowym w Lidzbarku Warmińskim

10.05.2017r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,Wielkoduszki” odwiedzili wraz z opiekunami Klub Wojskowy mieszczący się przy ulicy Orneckiej 1 w Lidzbarku Warmińskim.

Pierwszym i nadrzędnym punktem wycieczki było zapoznanie się z ciekawą wystawą przygotowaną przez IPN, poświęconą sylwetce wspaniałego Polaka - Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz wysłuchanie informacji na temat jego życia i działalności, które w przystępny i adekwatny do wieku wolontariuszy sposób, specjalnie na tę okazję, przygotował nasz szkolny historyk – pan Wiesław Nowosielski.

Później, dzięki uprzejmości pani Ewy, która jest bibliotekarką w Wojskowej Bibliotece Oświatowej, uczniowie mogli zapoznać się z bogatym księgozbiorem, zapisać się w poczet członków biblioteki i wypożyczyć wybrane pozycje książkowe.

Na końcu czekały na wolontariuszy niespodzianki – zabawy w sali gier i upominki w postaci kolorowych zakładek do książek.

Wyprawa była udana, wielu z członków klubu było pierwszy raz w progach Klubu Wojskowego, mamy nadzieję, że i nie ostatni, bo nawiązana dzięki uprzejmości pracowników klubu współpraca dopiero się rozpoczęła!