Zawody lekkoatletyczne

22 lutego 2018 r. w Miejskiej Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Polnej odbyły się Otwarte Halowe Mistrzostwa Miasta Lidzbarka Warmińskiego w Lekkoatletyce Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych zorganizowane przez LUKS Kłobuk i OSiR Lidzbark Warmiński. Uczniowie z klas szóstych (Maja Szamszon , Wojciech Pupkiewicz , Michał Jabłonowski , Magda Rawińska,  Amelia Rokicka,  Klaudia Radziwanowska, Karol Kowalski , Konrad Miszczak, Klaudia Sochacka , Dominik Kłobukowski , Maciej Wojczulanio) reprezentowali naszą szkołę. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie wzięli udział w poszczególnych dyscyplinach: bieg krótki 30 m, pchnięcie kulą, trzyskok, bieg długi, skok wzwyż. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła II miejsce.

Poza tym Dominik Kłobukowski w biegu długim wywalczył srebrny medal. Karol Kowalski w trzyskoku zdobył brąz. Wojciech Pupkiewicz w pchnięciu kulą (4 kg.) uzyskał wynik 6,50 m i zajął II miejsce, a Michał Jabłonowski – 6,38m i zdobył III miejsce. Na podium zwycięzców znalazły się też dziewczęta. Amelia Rokicka zdobyła brązowy medal w trzyskoku. Z dumą patrzyliśmy na naszych zawodników, którym serdecznie gratulujemy!