Witamy w roku szkolnym 2016/17!

Nowy rok szkolny 2016/17 rozpoczęty! Chętni uczniowie przyszli do kościoła św. Andrzeja Boboli na godz. 8.00, aby pomodlić się o błogosławieństwo w nauce. Natomiast o godz. 9.00 na placu szkolnym odbyła się oficjalna uroczystość inauguracyjna. Szczególnie gorącymi oklaskami przywitano tegorocznych pierwszoklasistów. Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz w swoim przemówieniu zapewniła zarówno dzieci, jak i ich rodziców, że nauka w naszej szkole  odbywa się w bardzo sprzyjających warunkach. Pani wicedyrektor przedstawiła uczących w naszej placówce nauczycieli. Głos zabrał również Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski. Przypomniał uczniom, że nawet gdy są przekonani, że jakaś wiedza im się nigdy nie przyda, to może w życiu być różnie i okazać się niezwykle potrzebna. Zapowiedział też termomodernizację budynku szkoły. Na zakończenie prowadzący recytowali okolicznościowe wiersze, odśpiewano Hymn państwowy i Pieśń szkoły.

Wszystkim uczniom życzymy systematycznego przyswajania wiedzy i kształcenia nowych umiejętności w  roku szkolnym 2016/17, ich rodzicom radości z rozwoju pociech i wyrozumiałości na błędy, które także mogą się pojawić na tej trudnej drodze, a nauczycielom nieustannego zapału do pracy!