Czytanie daje moc

Realizacja innowacji pedagogicznej realizowanej w klasie I a przebiegała planowo. Głośne czytanie w miarę  możliwości odbywało się codziennie. Odkąd dzieci zaczęły czytać , dwie godziny w miesiącu przeznaczaliśmy na samodzielne czytanie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Pierwszy etap działań miał przede wszystkim na celu wzbudzić zainteresowanie dzieci książkami. Czytaliśmy wiersze, opowiadania, legendy, ciekawostki z różnych dziedzin wiedzy. Uczniowie wyrażali swoje przeżycia i wiedzę w formie plastycznej, muzyczno – ruchowej i za pomocą scenek dramowych. Odwiedzaliśmy bibliotekę szkolną. Rodzice uczniów na spotkaniu styczniowym zostali zapoznani z założeniami innowacji, zadeklarowali, że będą czytać głośno swoim pociechom w domu. Od pewnego czasu dzieci czytają także samodzielnie w domu przez 15 minut. Na efekty jeszcze musimy poczekać, ale cieszy fakt, że uczniowie przypominają o czytaniu w klasie, odwiedzają bibliotekę i przynoszą do szkoły swoje książeczki, dzięki którym bardzo wzbogacił się klasowy kącik czytelniczy. Zapraszam do obejrzenia prezentacji niektórych działań z półrocznej pracy.

Renata Urmanowicz

Prezentacja innowacji kliknij tu