Projekt historyczny BohaterON

Projekt historyczny BohaterON w Twojej szkole miał na celu upamiętnienie Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. Realizowany był m.in.  pod patronatem ministra Edukacji i Nauki.

W ramach projektu zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce patriotycznej na godzinach wychowawczych i historii. Młodsi uczniowie poznawali dzieje bohaterów powstania warszawskiego na przykładzie słuchowiska „Mały”- roznosiciel nadziei, pracowali w grupach, analizowali wspólnie z nauczycielem wiersz Krystyny Krzewskiej „Mądrość” i stworzyli plakaty o powstaniu. Starsi uczniowie obejrzeli film „Co za historia”. Zebrane wcześniej informacje, jak również te, które zanotowali na podstawie filmu umieszczali na swoich plakatach. Wszyscy w bardzo dużym stopniu zaangażowali się w wykonywane prace.

L. Królikowska