Z Krasickim uliczkami Lidzbarka

22 czerwca 2022r. klasa 4 b wzięła udział w Literackiej Grze Miejskiej Z Krasickim uliczkami Lidzbarka. Literacka Gra Miejska realizowana była w ramach Festiwalu Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ. Organizatorami Gry byli: Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia”, Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury i Hotel Krasicki ****.

W grze brały udział różne szkoły SP4, SP3, SP1 i szkoła z Kraszewa.

Klasa 4b została podzielona na dwie grupy (Parówki 1,2,3 i Podstępni- tak nazwali swoje grupy). Zadaniem dzieci było szukanie kopert i rozwiązywanie zadań w nich zawartych.

Wszystkie grupy bardzo chętnie uczestniczyły w programie przygotowanym przez organizatorów. Z wielkim zaangażowaniem pracowali w swoich zespołach szukając odpowiedzi na rozwiązanie zadań. Zadania były dość trudne dotyczyły Lidzbarka Warmińskiego, życia i twórczości Ignacego Krasickiego i  Kopernika.

Uczniom bardzo podobała się forma gry i na pewno będą chętnie brali udział w kolejnych edycjach tej zabawy.

Natalia Piszko