Akcja "Sprzątanie świata"

16 września wzięliśmy udział jak co roku w  23  edycji  akcji Sprzątanie świata, która  przebiega pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów"

W akcji sprzątania naszej okolicy czyli ulic: Astronomów, Słonecznej, Polnej wzięli udział uczniowie klas II- VI. Skrupulatnie segregując śmieci do odpowiednich worków ( szkło, plastik, inne). W zadaniu tym pomogła nam wspaniała słoneczna, pogoda oraz entuzjazm uczniów i nauczycieli. Teraz możemy podziwiać otaczającą nas przyrodę tryskająca trochę barwami lata i jesieni.

Głównym przesłaniem akcji jest:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Samorząd uczniowski Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 4 zamierza w obecnym roku szkolnym podjąć działania na rzecz ekologii.

Najlepsza jest nauka przez zabawę i rozrywkę. Nie trzeba drogich materiałów, by stworzyć fantastyczne rzeczy. Będziemy tworzyć  prace obrazujące pomysł na powtórne zagospodarowanie i wykorzystanie odpadów w celach użytkowych – praca plastyczna, przestrzenna, inna z wykorzystaniem odpadów. Zachęcamy też do tych działań wszystkie kreatywne osoby, którym ochrona naszego środowiska nie jest obojętna. Powodzenia!

Mirosława Fesnak