"Kolejna "Karoliada" na cześć Naszego Patrona

23 maja 2024r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Piłkarski „Karoliada 2024”. W ten właśnie sposób uczciliśmy pamięć swojego Patrona,  Papieża Jana Pawła II – wielkiego miłośnika sportu.

Na uroczystość przybyli liczni goście, a wśród nich Starosta Lidzbarski Pan Dariusz Iskra, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Dorota Michalak, Dyrektorzy szkół z zarówno z Lidzbarka jak i okolic oraz wielka liczba kibiców. Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiło przekazanie szkole portretu Papieża Polaka przez Panią Marię Mochnal, odchodzącą na emeryturę. – Chciałam, żeby pozostała po mnie trwała pamiątka w postaci obrazu naszego Wielkiego Patrona – przyznała wieloletnia pedagog szkolna.

- Spotykamy się dziś, aby uczcić pamięć naszego patrona – papieża Jana Pawła II poprzez sport – mówiła Pani Dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz otwierając tegoroczną Karoliadę. - To nasze tradycyjne Święto Szkoły. Karol Wojtyła Jako młody chłopak  grał na obronie albo stał w bramce. Gdy został papieżem, często przyjmował piłkarzy i innych sportowców na audiencjach i rozmawiał z nimi, gratulując im osiągnięć w dyscyplinach, które uprawiali. Sprawował nabożeństwa na wielkich stadionach i hipodromach. Podkreślał rolę sportu w kształtowaniu charakteru człowieka. Mówił:  Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić". Tak więc rozgrywki sportowe wydają się najlepszym sposobem, aby upamiętnić postać naszego Patrona. Dla nas wszystkich jest to osoba godna naśladowania, źródło niewyczerpalnych wartości, bez których trudno żyć i funkcjonować w społeczeństwie.

Pod koniec swojego wystąpienia  Pani Dyrektor życzyła wszystkim zawodnikom zdrowia, siły, wytrwałości i determinacji w osiąganiu sportowych celów.

W tegorocznej „Karoliadzie” wzięło łącznie 10 drużyn. Rozgrywki odbywały się w Miejskiej Hali Widowiskowo – Sportowej i na pobliskich Orlikach.

Wyniki turnieju:

Grupa młodsza
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lidzbarku Warmińskim
IV  miejsce – Szkoła Podstawowa w Krawczykach


Grupa starsza
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lidzbarku Warmińskim
IV miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Kiwitach
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Runowie

Królem strzelców został Jakub Hrynkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lidzbarku Warmińskim
Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Szymon Gasperowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

© 2024 Szkoła Podstawowa SP4 w Lidzbarku Warmińskim. All rights reserved.