Szkolne Święto Poezji

Już od kilku tygodni nasza szkoła żyła poezją. Dzieci odwiedzały bibliotekę, wertowały tomiki w domu po to, aby znaleźć najbardziej właściwy wiersz do recytacji. W klasach odbywały się eliminacje do konkursu recytatorskiego i zewsząd dobiegały poetyckie strofy. Było to najprawdziwsze szkolne Święto Poezji.

11 kwietnia 2017 roku nastąpił jego finał. Tego dnia bowiem odbył się szkolny etap XXV Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”. Otworzyła go pani dyrektor Elżbieta Aleksandrowicz. Jury w składzie: p. Stanisława Golec, p. Aneta Wiatrak i p. Dorota Paleń – Krajewska oceniało uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Zadanie miało niełatwe, ponieważ poziom był wysoki i wyrównany.

Po wysłuchaniu 36 recytatorów postanowiło przyznać:

W kategorii klas I – III

I miejsce – Hannie Jankowskiej z kl. III b

II miejsce – Marcie Kozłowskiej z kl. II a

III miejsce – Zuzannie Maliszewskiej z kl. III b

Wyróżnienia:

Pawłowi Engler kl. I a

Wiktorowi Rekść z kl. II a

Erykowi Baraniak z kl. I b

W kategorii klas IV – VI

I miejsce – Kalinie Pieniuk z kl. V b

II miejsce – Zuzannie Wieczorek z kl. V a

III miejsce – Konradowi Miszczak z kl. V a

Wyróżnienia:

Karinie Wójtowicz z kl. V b

Annie Miszkiewicz z kl. V b

Tymonowi Żelichowskiemu z kl. V a

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wyróżnieni i pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i dziękujemy za udział.

(wk)