Kibicowaliśmy w Toruniu!

W środę 8 lutego 2023 r. dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły pojechała do Torunia aby kibicować podczas mityngu lekkoatletycznego  Copernicus Cup 2023. Organizatorem wyjazdu lidzbarskich uczniów był Burmistrz Miasta Pan Jacek Wiśniowski i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim. Jednym ze sponsorów - Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przy wyborze uczniów brano pod uwagę wyniki w nauce, zainteresowania sportowe oraz umiejętność kibicowania.

Po przyjeździe uczniowie zwiedzili Stare Miasto w Toruniu i chętnie robili sobie zdjęcia przy pomniku Kopernika oraz innych zabytkach. Po obiedzie i  czasie wolnym, który wykorzystali na zakup pamiątek nasi uczniowie skierowali się do Areny Toruń, aby kibicować  polskim zawodnikom. Wiązało się z tym dużo emocji i radosnych przeżyć.

Maja Montewka z kl. VIII a, podzieliła się po powrocie swoimi refleksjami: - Moim zdaniem wyjazd był bardzo udany. Stanowił znakomitą okazję, aby zintegrować się nie tylko z kolegami i koleżankami z naszej szkoły, ale też z innych placówek. Ponadto pierwszy raz mogłam być w ogromnej hali sportowej i oglądać międzynarodowe zawody. Kibicowanie sprawiło nam wszystkim wielką frajdę i nie możemy się doczekać, kiedy znów nadarzy się okazja, aby przeżyć coś podobnego.

Wyjazd do Torunia wpisuje się w tegoroczne obchody 550 – rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.